Drupal się skończył.

Drupal się skończył. Właściwie to nie Drupal, a Drupal Camp 2017.

 

Tytuł jest po to aby było więcej wejść na stronę ;)

 

Sam Drupal się dopiero zaczyna, a to wszystko dzięki rewolucyjnym zmianom wprowadzonym od wersji 8, ale to już temat na inny artykuł. W tym newsie znajdzie się małe podsumowanie konferencji.

Pierwsze spotkanie rozpoczynające prace nad konferencją odbyło się w listopadzie 2016 r. Przez ponad pół roku pracowaliśmy intensywnie nad przygotowaniem szóstej już edycji konferencji. DrupalCampa organizujemy nieprzerwanie od 2012 roku!

 

 

Tym razem zmieniliśmy trochę sposób realizacji prac organizacyjnych, pojawił się nowy szef organizacji konferencji - Krzysztof Bachta, który pilnował, aby wszystko było zrobione dobrze i o czasie. Oczywiście w przygotowaniu pomagało wiele innych osób, a konkretnie to:

  • Agata Leszczyńska
  • Daniel Nowak
  • Robert Kandzia
  • Michał Potasiak
  • Bartek Filipiuk
  • Paweł Górski
  • Jarosław Bartman
  • Grzegorz Bartman
  • Maciej Łukiański

 

Zmieniliśmy lokalizację konferencji. Spotkaliśmy się w hotelu Campanile Wroclaw Centrum. Zmiana, choć trochę przypadkowa i wymuszona, okazała się ostatecznie dobrą decyzją. Hotel i obsługa w hotelu była na wysokim poziomie. Jeśli ktoś szuka miejsca na konferencję we Wrocławiu, to polecamy.

Konferencję finansowo sponsorowała firma Droptica (www.droptica.pl i www.kariera.droptica.pl), a nagrody sponsorowały firmy Jetbrains (PHPStorm) oraz Drupalize.me.

Odbyło się 12 bardzo ciekawych wykładów. Już niedługo będzie można je ponownie obejrzeć na YouTube. Mieliśmy wielu ciekawych prelegentów z Polski i z zagranicy. Warto było posłuchać ich wykładów na żywo, była wtedy okazja do dopytania się o szczegóły.
 

Okazja do podzielenia się wiedzą lub pytań była również podczas wieczornej imprezy integracyjnej. Jest to stały element konferencji, dla niektórych to ta najważniejsza część DrupalCampa ;) Konkursy podczas Drupal Party wzbudziły duże zainteresowanie uczestników. Kto nie był, niech żałuje :)
 

Z ponad 100 zarejestrowanych osób na stronie, na konferencji pojawiło się około 70 osób, co daje frekwencję na poziomie 70% - dokładnie jak w poprzednich edycjach.
 

Po konferencji omówiliśmy plany na kolejną edycję konwencji. Myślimy o różnych sposobach przyciągnięcia większej ilości osób. Jednym z wstępnych pomysłów jest organizacja warsztatów z podstaw Drupala na konkretnym przykładzie (np. prosta strona internetowa dla małej firmy). Ma to być część ogólnych działań promujących Drupala w Polsce, m.in. także w ramach DrupalDay.
 

Będziemy się starali także o większy budżet na zaproszenie ciekawych gości z zagranicy. Chcemy przyciągnąć bardziej doświadczonych użytkowników poprzez organizowanie ciekawszych wykładów.
 

Do zarejestrowanych na stronie uczestników zostanie wysłana ankieta z prośbą o opinie na temat DrupalCamp 2017. Będziemy wdzięczni za każde wypełnienie ankiety - wasz głos jest dla nas bardzo ważny.
 

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konferencji i do zobaczenia za rok!