Gitlab i Gitlab CI w zespołach Drupalowych

Przez wiele osób Gitlab (CE) traktowany jest jako prosty serwer GIT-a. Większość nie zdaje sobie jednak sprawy z dodatkowych możliwości oferowanych przez to narzędzie.

Obecnie każda szanująca się firma, zajmująca się tworzeniem oprogramowania korzysta z takich narzędzi jak Jira, BItbucket, Jenkins i inne. Są to popularne i lubiane rozwiązania; dla niektórych jest to konieczność. Celem mojej prezentacji jest pokazanie, że Gitlab może być ciekawą alternatywą, która dzięki swoim dodatkowym funkcjonalnościom jest z powodzeniem może być użyta w organizacjach zajmujących się tworzeniem oprogramowania, zarówno do zarządzania repozytoriami ja również zadaniami, itd...
Na prezentacji dowiecie się o kilku ciekawych funkcjach Gitlaba, które w praktyce wykorzystujemy w Ratioweb. Opowiem o największych zaletach tego narzędzia, ale i również o jego brakach. Razem porównamy funkcjonalności Gitlab do innych popularnych rozwiązań.

Agenda:
- Gitlab - trochę o samym projekcie
- Organizowanie zadań w gitlab - czy to wogóle możliwe?
- Jak zrealizować code review?
- Continous integration za pomocą gitlab CI + docker.
- Continous deployment w gitlab
- Inne ciekawe funkcje

Główną częścią prezentacji będzie demo opisanych powyżej funkcjonalności. Jeśli zostanie trochę czasu, poruszymy również szczegóły techniczne. Nacisk położymy przede wszystkim na pokazanie "co" można osiągnąć przy użyciu Gitlaba, a nie "jak".

Zapraszam :)

Speakers: 
Status: 
Accepted
Experience level: 
Beginner
Session Language: 
Polish
Type: 
lecture